William Turner - Víc než kovář!!!

4. srpna 2007 v 16:21 | Kapitánka Jackie |  William Turner
Každý příběh a to i v životě, musí mít svého typicky kladného hrdinu. Mezi našimi piráty je to postava mladého kováře Willa Turnera. Jen těžko bysme vedle něj hledali většího "klaďase". Ale i jeho charakter prošel důkladným školením nenáviděných pirátů a především přítele a "známého" kapitána Jacka Sparrowa.
Už na pohled vypadá mírumilovně. Hnědé rovné vlasy, dlouhé po ramena má ve zvyku svazovat do svého culíčku. Má snědý vyhublý obličej, lemovaný nenápadnými kotletami, výraznější lícní kosti, větší uši, dost velký nos a úzké rtíky zdobené úhledným knírkem. Při úsměvu tasí bezvadný chrup. Oblejší brada je také ochnířená upravenými vousy. Kulaté tmavě hnědé okuláry doplněné hustým obočím jsou poutavou vstupní branou do jeho duše.
Odhadem dosahuje výšky asi 180 cm. Kovářova hubená postava nosí hnědé kalhoty těsně pod kolena, punčochy téže barvy, obyčejné kožené boty se stříbrnými přezkami, bílou košili s hnědou kazajkou, která je obvázána hědým páskem. Krk či ruku si rád přizdobí šátkem nebo nějakým přívěskem. Časem však vymění střevíčky za holiny, vezme si pořádné kalhoty, místo kazajky vestu a unese i kožený kabát s pasem na zbraně. Celkově zvolí výraznější barvičky. Jako každý správný pirát.
Kovář ve službách opileckého pana Browna moc vzrušení nezažije. Celé dny otlouká meče, kordy, dýky a nejrůznější šavle. To ho naučilo být trpělivým a umět se i v tom beznadějném kolotoči nějak odreagovat. S každým novým měčem své výrobní značky cvičí v průměru tři hodiny denně. Tim ale nenaznačuju, že by svou práci flinkal. Tu dělá vždy poctivě. Vypracoval se na skvělého šermíře. Umí i triky se sekerou či jinými zbraněmi, ale když se utká s někým nápaditějším, chvíli mu trvá, než ze svého bezchybného stylu sleví, a začne improvizovat. Nicméně se velmi rychle učí. Je velice zdvořilý, slušně výchovaný a jedná vždy uctivě. Gentleman, který se k ženám chová vždy hezky, je až po uši tajně zamilován do dcery guvernéra Port Royalu Elizabeth Swannové. Ví ale, že kovář se nikdy nemůže dostat jen tak vysoko a ačkoliv je komodor Norrington jiného názoru, Will stejně dobře ví, kde je jeho místo :) Trpí nenávistí k pirátům, podvědomě totiž tuší, že s nimi má ledacos společného. Je samotářský, málomluvný a nesmělý. Má rád svůj klid.
Statečnost, duchapřítomnost a přátelská povaha jsou mu velmi blízké. Vždy pomůže, když je někdo v průšvihu či v ohrožení.Jeho slabou stránkou je najivita. Jako velmi inteligentní člověk se jí časem z části zbaví, ale v základě mu zůstane napořád. Nesetkal se s lidmi, kteří mají natolik jiné hodnoty nežli on a neznal jejich rozdílný způsob myšlení. Proto Jacku Sparrowovi kýval na všechno, co mu řekl, přezto že měl podezření. Přizpůsobivost situaci ho ale vždy zachrání, a protože patří mezi ochotné lidi, kteří rádi spolupacují, dokáže čekat. Né však dlouho. Trpí předsudky a odsuzuje zdánlivě špatné lidi ještě dříve, než je pozná. V tomle trpělivý není a dělá ukvapené závěry. Chybí mu intuice a schopnost předvídat. Z toho důvodu mu Jack připraví mnohá překvapení. Může se stát, že přemýšlí za pochodu nebo něco nedomyslí a pak musí balancovat. Ale to je přece to vzrůšo:))
Nápaditost a fantazie mu ovšem rozhodně neutekli.V boji je jako doma a pro svou kuráž ho nevzdává. Je sice schopný udělat podraz ve svůj prospěch a umí kopat na svém vlastním písečku, patří však mezi čestné muže. I na účet své nerozhodnosti se vždycky dopracuje k pravdě. Dobře ví, co je správné a co ne, dokáže napravit své chyby. Je to hodný člověk.
Z nevyzrálého a vyjukaného zajíčka se nakonec stane muž s otevřenýma očima, ostrými lokty a ponaučením: Nezáleží co jsi, jestli pirát, chudý kovář nebo bohatý šlechtic, ale jaký jsi. V tom je věškerá hodnota a bohatství člověka. To určuje kým jsme, zdali dobrý člověk nebo zatracenec.
Proto na něj bude jeho Elizabeth vždy věrně čekat.:)))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama