Kapitán Jack Sparrow (pod lupou)!!

1. srpna 2007 v 22:45 | Kapitánka Jackie |  Kapitán Jack Sparrow
Piráty si každý rozděloval přibližně do těchto skupin: vymódění kašpaři, krutí tyrani, neškodní hlupáci, vychytralí podrazáci a "dobří chlapi". Kdo ovšem někdy viděl v "akci" kapitána Jacka Sparrowa, veškeré "osvědčené" statistiky a "zaručená" pravidla jdou pod vodu :))!!!
Zjevem se řadí do skupiny první. Pro mnoho lidí to není člověk, dělající dobrý dojem. Jeho dlouhé tmavě hnědé a nedbale dreadované vlasy, proházené přes kapánek vybledlý červený šátek, se pyšní cinkáním nejrůznějších korálků, řetízků, amuletů, drobných mincí, provázků, náušnic a malých copánků. Divoce mu vlají kolem poměrně vyhublého snědého obličeje s větším špičatým nosem, malinko vystouplými lícními kostmi a úzkými tvářemi, které si snad holí poslepu :) Výrazně vykrojené užší rty mu dost zanikají v černém kníru stejně tak, jako špičatá brada, kde se trošku srandovně pohupují dva copánečky, spletené s dlouhých vousů.
Vysoký je přibližně 178 cm, takže rozhodně nepatří ke "skřetům", ovšem tuto skutečnost tají jeho hubenost. Zcela postrádá jakoukoli sošnos a díky tomu působí trochu zženštěle a dost zranitelně. Snaží se to z části zamaskovat četnými vrstvami oblečení. Nosí obyčejné plátěné, zato velni odolné:) kalhoty těsně pod kolena, které splývají s hnědými námožnickými holinami. Na potetovaných zádech má dlouhou volnou bílou košili a kdysi tmavě modrou námořnickou vestu, která je kolem pasu omotána dlouhou červenobílou šerpou a dvěma velkými hnědými koženými opasky, za kterými nosí další své cetky, "oblíbenou" pistoli a také svůj unikátní kompas :)) Dolaďuje to potrhaný šedý, zato zajímavý kabát. Dlaně má rovněž také obvázané hadry a různými šátky a na prstech má nejrůznější klenoty od velkých smaragdových a ametystových, až po obyčejné z provazu. Je právem hrdý na svého vytetovaného "vrabčáka" na zápěstí, díky němuž se nikde nezapomene:) Na vypálene P, už ale tak pyšný není:(((
Důležitou součástí jeho výbavy je pás kolem hrudníku, na jehož konci nosí v pochvě svou šavli a milovaný sluncem vybledlý klobouk, (nosí ho na hlavě:)) bez kterého prostě není kapitánem :))). Samostatnou kapitolou Jackova zevnějšku jsou oči. Velká kulatá hnědočerná kukadla jsou jeho největší dominantou. Ženy tyto proti slunci černě podmalované diamanty milují a muži se jich právem bojí :)) V lesku jeho zlatých zubů jsou králem PIRÁTSKÉHO SRDCE :)))!!!!
Už jen svým, i když né úplně typickým pirátským vzhledem, se nikde nezapíše jako "spořádaný" občan. Né vždy připlouvá normálně, nerad platí "parkovné" a přez to, že se představuje velmi rád, pochopitelně nerad prozrazuje své jméno :) Strojeně cynický tón v hlase, jakým s lidmi mluví, působí dojmem bezohledného a arogantního člověka. Je to ale způsob, kterým si Jack udržuje image "drsného piráta". Tento výřečný "mužík" si poradí s každým nenechavcem, a když narazí na někoho natvrdlejšího, doslova s ním zametá po palubě. Jakmile se dostane do úzkých velice rád bezohledně provokuje a z malérů se často dostává na úkor druhého. Svýma očima se dokáže podívat tak nepřátelsky, že ostatní přesvědčí, že je ten krutý tyran, který nic nepostaví mezi sebe a svou svobodu.
Člověk, stýkající se s ním delší dobu, podstupuje další etapy jeho, bezpochyby originálního chování. Vždyť ten "hrozný pirát" je vlastně sympatický a více než legrační :) Dotyčný má možnost pozastavit se nad jeho výraznou a neobyčejně nápaditou gestikulací. Chůze je směsí opilce zrubkaného pod obraz, námořníka trpícího mořskou nemocí a hodně degenerované kachny:))) Působí to křehce a bezbraně. Dělá velké široké kroky (trošku špatně drží rovnováhu), při tom se kolébá ze strany na stranu a při všem široce mává a ukazuje svýma rukama, jako by chtěl každého obejout. Tím nechtěně prozrazuje svou překvapivě přátelskou povahu.Velice rád používá své četné mimické dovednosti. Sám si to ovšem neuvědomuje. Nejvíce zaujímá dokonale sladěná hra jeho očí, u kterých využívá jejich pronikavého pohledu, tváří, úst a celkového výrazu obličeje. Při správném pokyvování hlavou, pohupování, koulení očima, které doplňuje svým zlatým úsměvem, jeho výraz působí komicky až směšně. Stejným způsobem působí to jak mluví. On moc rád mluví, každého setře svým oblíbeným kapišto :))) Když se dostane do "formy", mluví tak rychle a nesrozumitelně, že vás to zanechá u toho neškodného hlupáčka!!
To je ovšem velký omyl!! Ta největší chyba, kterou dělají Jackovi protivníci, ale i mnozí přátelé je, podcenit ho!! Jste přesvědčeni o tom, že ho máte pod kontrolou. Jenže je to naopak, což vy netušíte. Ale on to k vaší smůle moc dobře ví!! Nemusíte nutně patřit k hloupějším lidem než on. Je to proto, že Jackova inteligence a způsob myšlení, se od toho vašeho značně liší. Má velkou intuici, umí myslet dopředu a disponuje ohromnou přesvěčovací schopností:)) Má docela výrazné neurotické sklony a ve slabých chvílích se snadno vyděsí. Zdání, že se dá lehce zastrašit, je ale mylné. Když je zahnán do kouta, jeho chování stoupá do magorských sfér. Je zvyklý na to, že je mnohými považovám za hlupáka a umí z toho těžit. Hraje si s vámi, jako kočka s myší. Je to jeho parketa, "mistr dohod". Plácne si s vámi a tím vás dočasně "uklidni". Mezi tím ale uzavře tucet dalších paktů, které rozehraje na všechny strany. Mezi nimi si utvoří malinkou cestičku, neboli svůj plán a jestli stojíte na jeho straně, nemá v úmyslu vaší společné dohodě nedostát. Pouze si ji přetvoří podle vlastních představ, aby do jeho plánu zapadla a vaši osobu postaví stranou nebo použije k snadnějšímu dosažení cíle. Pokud se drží svého plánu, jeví se jako téměř neutrální osoba. Nakonec ale musí ze své cesty sejít a tím se prozradit. A tady se projevuje jedna z jeho slabostí a zároveň také neocenitelná improvizační schopnost. Měl plán, ale teď už nemá další a tak musí začít hrát se všemi i proti všem. Taktika vychytralého podrazáka. poradit si s jeho kordem není zrovna hračka. Je velmi dobrý šermíř a střelec, ale to není ten důvod. V boji použije vše, co mu příjde pod ruku a mnohdy to, co mu zachrání hlavu, není šavle. Nelze předpokládat, co udělá.
Podle potřeby se dokáže chovat zbaběle, sobecky a nečestně. Co ale nikdy nedokáže je mařit lidské životy. Ve své podstatě je velmi morálně založený člověk. Je schopný mnohého. Své ruce by však nikdy nepošpinil vraždou, znásilněním, otrokářstvím a zásadně neubližuje dětem! Mezi jeho vlastnosti nikdy nepatřila krutost. Jak už jednou dokázal Cutleru Beckettovi a také Williamu Turnerovi či Elizabeth Turnerové, nic pro něj nemá vyšší cenu, než sám život. Přez to všechno, čím v tom svém prošel, má pořád rád lidi i své přátele a ačkoliv v to sám nevěří, oni budou mít vždy rádi jeho. Protože je to dobrej pirát a ještě lepší chlap :)))
Je to jeho největší slabost, mezi piráty se s tím nesnadno přežívá. Z toho důvodu nedokáže nic udělat narovinu, ani zemřít! Má vás rád a jste jeho přítel, ale málokdy si vás pustí k tělu.Obrnil se apatickou netečností. Trvá mu dlouho, než začne důvěřovat. Ale když už důvěřuje, tak až moc:( Je tolerantní a to i jako kapitán. Svou posádku dokáže sice dokonale zakopat pod ráhno:), dává jí však naproti jiným kapitánům velkou svobodu. Ta toho zneužívá a velmi často na něj zapomíná:(( Není náruživým rváčem, k věcem se někdy staví drobet flegmaticky. Tím má menší sklony ke stresu. Je poměrně společenský, ale potřebuje být často sám. Zejména když ho přece jen něco trápí. Má smůlu v tom, že většina jeho kolegů, se kterými se potýká, rádo zabíjí a libují si v krutých bojích. Jackův koníček to není. Konflikty řeší dle možností diplomaticky. Rozhodně není zapálený pro hygienu a věrnost ženám (řídí se heslem: Čím víc schytám facek, tím líp:)) Možná prozatím!!! Ani jídlu nepřikládá velký význam, ale má rád sladké. Nějak se to na něm nepodepisuje. Co se na něm podepisuje velmi výrazně je jeho milovaný Rum:)) Jako pro každeho piráta je pro něj neodmyslitelnou součástí života. Má také heslo, které je velmi oblíbené: Seber si všechno a nevracej nic! Vztahuje se na jeho velkou vášeň a to jsou klenoty. Všeho druhu, kovu či jiného materiálu, tvaru, barvy, ceny! Prostě vetešník:) Nikdy netroškaří, ale marnotratnost mu není vlastní. Svých věcí si velmi váží a nerad je půjčuje. Je silně citově svázán se svou lodí Černou perlou. Je svobodu milující člověk, nadevše zbožňující moře s jeho nekonečnými obzory i vlnovými bouřemi , který se váže nerad a Perla mu dává jisté zázemí a pocit jistoty, pro něj paradoxně samotnou svobodu. Možnost, "volného pohybu", zároveň však někam patřit, mít něco, co tu bude vždy pro něj. To, co né vždy měl. Ať už bude za jejím kormidlem stát on, jeho věčný rival Barbossa nebo kdokoliv jiný, Jack bude vždy jejím kapitánem a Perla jeho lodí.
Popsat ho by bylo na celou knihu. Složitý muž, přátelský, uzavřený ostatním i sám sobě, jehož charakteristika deseti slovy vypadá takto: Excentrický, nezkrotný, šílený, inteligentní, užvaněný, nepřímý, krutě upřímný, podrazácký, čestný, velkomyslný. Jedním nepochopitelný. Co je třeba chápat? Každý by řekl, že ho milujeme i s jeho špatnými vlastnostmi. Jenže je třeba přemýšlet opačně. Milujeme ho díky jeho špatným vlastnostem. Kdyby nepil rum, věčně nelhal, z každé strany neměl ženskou, a neplantal páté a deváté, jeho úsměv už by mu nepatřil. Proč? Neusmíval by se na nás
kapitán Jack Sparrow. Kapišto!!! :)))
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 amuck amuck | E-mail | Web | 2. srpna 2007 v 21:09 | Reagovat

Ahoj Jackie nechceš tady napsat v kolik chodí spát atd? Ty jsi prostě blááázen, ale myslím to v dobrém. Ach jo už prázdniny končí a každá do jiné školy. Máááám tě mocinky mooooc ráááda. A promiň za moje někdy praštěné dny, však ty víš prostě AMUCK. Máš mooooc super blooog a kdo říka, že ne ten ať si mě nepřeje!!!

2 Kapitanka Jackie Kapitanka Jackie | E-mail | Web | 2. srpna 2007 v 22:11 | Reagovat

No děkuju, ten tvůj je taky super, každá máme svou úchylku:)))))

3 Hygienik Hygienik | 21. října 2008 v 15:48 | Reagovat

pííííííííííííííčovina

4 Pirátka-Monica Pirátka-Monica | Web | 23. listopadu 2008 v 20:10 | Reagovat

nádhera! :)

5 fcqquwjbyn fcqquwjbyn | E-mail | Web | 26. dubna 2009 v 10:47 | Reagovat

59bOwI  <a href="http://abocabkuldqr.com/">abocabkuldqr</a>, [url=http://psidretoiaib.com/]psidretoiaib[/url], [link=http://pybpdklpknpu.com/]pybpdklpknpu[/link], http://gujyblchdgtq.com/

6 fsazmcg fsazmcg | E-mail | Web | 4. května 2009 v 9:24 | Reagovat

iFG4hp  <a href="http://qmbwxdghsuuv.com/">qmbwxdghsuuv</a>, [url=http://kegaztaccwsr.com/]kegaztaccwsr[/url], [link=http://tpbcvxdyyqny.com/]tpbcvxdyyqny[/link], http://pccnffuctgeq.com/

7 mmlqbzey mmlqbzey | E-mail | Web | 31. května 2009 v 12:06 | Reagovat

xKTtSD  <a href="http://iphmklmlyqmo.com/">iphmklmlyqmo</a>, [url=http://vracrzxmusux.com/]vracrzxmusux[/url], [link=http://mwvwrmrbxlgj.com/]mwvwrmrbxlgj[/link], http://raprrvovcngc.com/

8 pirátka pirátka | 23. ledna 2010 v 15:42 | Reagovat

Jack má náááááádherný kukadla:-*

9 Jackie Jackie | Web | 23. ledna 2010 v 15:42 | Reagovat

Božíí kukadla!!:-**

10 D.H.J.S. D.H.J.S. | Web | 17. února 2010 v 16:36 | Reagovat

Daphne & Jack ...Láfff LOVE

11 D.H.J.S. D.H.J.S. | 17. února 2010 v 16:39 | Reagovat

Daphne & Jack

12 Já sem kapitán Jack Sparrow...Kapiš to?!? Já sem kapitán Jack Sparrow...Kapiš to?!? | E-mail | 28. července 2010 v 16:48 | Reagovat

Jzs tohle je ten nej nej nej web o Jackovi!!! Fakt mocinky chválim!!!!!!!

13 Honza Král Honza Král | 30. července 2010 v 22:36 | Reagovat

Hej to píšeš o mě nebo o Jackovi? :)To mi připadá jak kdyby si psal o mě.....

14 kapitankajackie kapitankajackie | E-mail | Web | 21. září 2010 v 21:07 | Reagovat

Jestli jsi se v něm našel, tak tě miluju :)

15 Milla Milla | 30. října 2010 v 19:24 | Reagovat

[10]:
Jaká Daphne??? :D

16 petra petra | E-mail | 10. dubna 2012 v 16:45 | Reagovat

oooo diky ale o me si psat nemusela ja myslela ze pises o jackowi sperrowi a ne o me mne ja ho miluju my jsme sprizneni duse ♥♥♥♥ :-)  :-D  :-D

17 Kapitánka Jackie Kapitánka Jackie | E-mail | Web | 10. dubna 2012 v 17:45 | Reagovat

Tak to jsme tři :D

18 Pusik553 Pusik553 | 5. července 2013 v 21:59 | Reagovat

[3]:(Hygienik) ty jsi taky celý/á píííííčovina :-! dělá se mi z tebe špatně, co sakra máš proti tomuhle blogu?

19 Pusik553 Pusik553 | 5. července 2013 v 22:01 | Reagovat

Jack Je nelepší miluju ho ♥♥♥ a nejsem jediná

20 MarcoT MarcoT | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:55 | Reagovat

Máte spoustu zajímavých článků

21 Kenngemn Kenngemn | E-mail | Web | 10. května 2017 v 0:09 | Reagovat

Atarax 25 Mg Fast Shipping Option Kamagra Pharmacie Aucune Buy Generic Orlistat 120mg Online  <a href=http://byuvaigranonile.com>viagra</a> Direct Doryx C.O.D. Next Day Without Dr Approval Keflex Pipe Expansion Loops Teva Viagra Price

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama