Davy Jones - Zatracený člověk :(

12. srpna 2007 v 14:04 | Kapitánka Jackie |  Davy Jones
Ať se na to podíváme z jakékoli stránky, končíme u toho, že v tomto případě není žádné omluvy, která by ospravedlnila Davyho a jeho počínání. Než ho zradila jeho "milovaná Kalipsso" býval člověkem ve službách mořských vln. A právě ty z něj udělali stvůru bez srdce, žijící z utrpení svých obětí.
Po tom, co si vyřízl srdce z těla, se z něj stala mořská bytost. Jeho kůže se změnila ve sliznatý povlak chobotnic a tělo se dokonale "adaptovalo" na život pod vodou. Z nosu mu zbyly rybí škvíry, plnovous mu nahradily četná chapadla a ústa se mu zozšířili, aby daly prostor obrovitým zubům. Z kdysi modrých očí jsou úzké žluté žraločí štěrbiny bez obočí.
Je vysoké a mohutné postavy. Místo pravé ruky má dlouhé chapadlo, misto levé krabí klepeto, z pravé nohy se utvořil jakýsi pahýl a levá je porostlá korály a mořskými minerály. Jeho kalhoty už pochopitelně neexistují, košile rovněž. Z vesty, na které mu za šátkem a opaskem visí v pochvě nevábná šavle, odpadávají kusy "hmoty". Plášť je v dokonalém rozkladu a zbývají z něj jen cáry. Na hlavě nosí bledý šátek a dvoucípí čertovský klobouk, který nikdy nesundává.
Zjevem se člověku podobá jen matným odleskem. O to hořší je ale fakt, že jeho krutá a naprosto bezcitná duše je čistě lidská. Žadný tvor není schopen větší krutosti, něž sám člověk. Jones to jen potvrzuje.
Jako každý člověk se dokáže upnout ke svým věcem. Ke své lodi, mazlíčkovi Krakenovi, své originální dýmce z krabích klepet, na které dost visí. Umí dobře hrát na varhany "vlastní výroby", tesknící z jeho kajuty. Velké uspokojení mu přináší muka jiných lidí. Těm "vyvoleným" připravuje pěkně dlouhou službu na jeho lodi, kterou si paradoxně sami zvolí, aby unikli jisté smrti. Vyberou si ale úděl horší než-li smrt.
"Sám život je krutý, proč by to tedy po smrti mělo vypadat jinak."
Jonesovo životní heslo, které dodržuje s železnou přesností. Jeho koníčkem je zabíjení a mrzačení lidí. Nic pro něj není větší zábavou, než masakrování pirátů, námořníků a potápění jejich lodí. Dalo by se říct, že je inteligentní, ale svou mysl vyživuje vlastní krutostí. Miluje mořské bouře a vánice. Společně s Holanďanem jim vládne už pěknou řádku let. Je stejný jako on. Zapovězen a odsouzen bloudit. Jones na pevninu smí stoupnout jen jednou za deset let (štědrý dárek Kalipsso) a tak mu věčně dělají společnost členové jeho posádky, společně s hracím přívěškem. Ten mu opět dala ona můza. Nejspíš, aby na ni nemohl nikdy zapomenout :(
Největší chyba v jeho "posmrtném" životě byla dohoda uzavřená s Jackem Sparrowem. Nedovtípil se nebezpečnosti tohoto slabě vypadajícího muže, což se mu stalo osudným. Zapšklý Davy neměl náladu na jeho vylomeniny ani na jeho stejně nebezpečné přátele Willa a Elizabet Turner :))
Je velmi samotářský a společnosti se vyhýbá obloukem. Většinu času tráví ve své kajutě, za doprovodu svých varhan, přívěšku a svého utrpení. Ani po tolika letech se mu nedaří zapomenout. Vedle životního ponížení v něm zůstává hrdost a pýcha. Mluví stroze a sekaně, ale jasně. Má stále obrovskou sílu, kterou umí využít jak za kormidlem tak v boji. Je velmi těžkým protivníkem. Dokáže se přemístit kam je mu libo, země je jediným bezpečným místem, kde mu lze uniknout.
Pro tak nesmělého a uzavřeného člověka je zrada jediné milované osoby tou největší ránou do duše. Svým konáním a činy netrestá jen ostatní, ale hlavně sám sebe. Zanevřel na lásku, přátelství a zapoměl na to, že navzdory všemu je v člověku i něco dobrého. Zbývá mu jen samota.
To jediné, v co doufáme je, že v pekle najde konečně klid a mír.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 běloušek běloušek | 30. dubna 2008 v 15:55 | Reagovat

No tak to je hezký,ale Jones určitě neni v pekle.Buď je v nebi,nebo aspoň s Kalypso.

Ale i když byl Davy před koncem svého života dost zlý,odsuzování si nezaslouží.Vždyť i on neměl v životě moc štěstí.Měl Kalypso rád a celejch těch deset let plnil úkol,který mu dala a trpělivě čekal na to,až se s ní zase setká.A ona pak nepřišla.Je pochopitelné,že se dost naštval a přestal plnit úkol tak,jak měl.Jeho srdce tím zármutkem dost trpělo a tak si ho vyřízl.Davy Jones nikdy nebyl zlý,spíš jen dost zahořklý a zlomený.Nenáviděl lidi,protože mohli žt normální život a taky nenáviděl Kalypso za to,že mu ten život vzala.Zároveň ji ale nikdy nepřestal milovat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama