Srpen 2007

Jack v prvním díle :)

30. srpna 2007 v 16:15 | Kapitánka Jackie |  Kapitán Jack Sparrow
Některé fotky jsou z piratesnet.blog.cz
Druhej diplomek!

17. srpna 2007 v 19:36 | Kapitánka Jackie |  Diplomy
Zase jsem byla v jedný bleskajdě :))
Diky!!

Jackovy fotky z prvního dílu!!!!

17. srpna 2007 v 19:21 | Kapitánka Jackie |  Kapitán Jack Sparrow
Napsala bych tu zdroj, ale už ho neznám!!! : (

Barbossovo malé představení :)

14. srpna 2007 v 15:38 | Kapitánka Jackie |  Hector Barbossa
OBRÁZKY -

Lizino představení :)

14. srpna 2007 v 15:16 | Kapitánka Jackie |  Elizabeth Turner (Swann)
OBRÁZKY -

Willovo představení :)

14. srpna 2007 v 15:00 | Kapitánka Jackie |  William Turner
OBRÁZKY -

Jackovo představení :)

14. srpna 2007 v 14:27 | Kapitánka Jackie |  Kapitán Jack Sparrow
A nyní OBRÁZKY -

Barbossovo oblečení

13. srpna 2007 v 12:38 | Kapitánka Jackie |  Hector Barbossa
Zdroj: Eviiiky.blog.cz

Elizino oblečení

13. srpna 2007 v 12:35 | Kapitánka Jackie |  Elizabeth Turner (Swann)
Zdroj: Eviiiky.blog.cz, piratesnet.blog.cz, zuih.blog.cz

Willovo oblečení

13. srpna 2007 v 12:30 | Kapitánka Jackie |  William Turner
Zdroj: Eviiiky.blog.cz, zuih.blog.cz

Jackovo oblečení

13. srpna 2007 v 12:27 | Kapitánka Jackie |  Kapitán Jack Sparrow
Zdroj: Eviiiky.blog.cz, piratesnet.blog.cz, zuih.blog.cz

Davy Jones - Zatracený člověk :(

12. srpna 2007 v 14:04 | Kapitánka Jackie |  Davy Jones
Ať se na to podíváme z jakékoli stránky, končíme u toho, že v tomto případě není žádné omluvy, která by ospravedlnila Davyho a jeho počínání. Než ho zradila jeho "milovaná Kalipsso" býval člověkem ve službách mořských vln. A právě ty z něj udělali stvůru bez srdce, žijící z utrpení svých obětí.
Po tom, co si vyřízl srdce z těla, se z něj stala mořská bytost. Jeho kůže se změnila ve sliznatý povlak chobotnic a tělo se dokonale "adaptovalo" na život pod vodou. Z nosu mu zbyly rybí škvíry, plnovous mu nahradily četná chapadla a ústa se mu zozšířili, aby daly prostor obrovitým zubům. Z kdysi modrých očí jsou úzké žluté žraločí štěrbiny bez obočí.
Je vysoké a mohutné postavy. Místo pravé ruky má dlouhé chapadlo, misto levé krabí klepeto, z pravé nohy se utvořil jakýsi pahýl a levá je porostlá korály a mořskými minerály. Jeho kalhoty už pochopitelně neexistují, košile rovněž. Z vesty, na které mu za šátkem a opaskem visí v pochvě nevábná šavle, odpadávají kusy "hmoty". Plášť je v dokonalém rozkladu a zbývají z něj jen cáry. Na hlavě nosí bledý šátek a dvoucípí čertovský klobouk, který nikdy nesundává.
Zjevem se člověku podobá jen matným odleskem. O to hořší je ale fakt, že jeho krutá a naprosto bezcitná duše je čistě lidská. Žadný tvor není schopen větší krutosti, něž sám člověk. Jones to jen potvrzuje.
Jako každý člověk se dokáže upnout ke svým věcem. Ke své lodi, mazlíčkovi Krakenovi, své originální dýmce z krabích klepet, na které dost visí. Umí dobře hrát na varhany "vlastní výroby", tesknící z jeho kajuty. Velké uspokojení mu přináší muka jiných lidí. Těm "vyvoleným" připravuje pěkně dlouhou službu na jeho lodi, kterou si paradoxně sami zvolí, aby unikli jisté smrti. Vyberou si ale úděl horší než-li smrt.
"Sám život je krutý, proč by to tedy po smrti mělo vypadat jinak."
Jonesovo životní heslo, které dodržuje s železnou přesností. Jeho koníčkem je zabíjení a mrzačení lidí. Nic pro něj není větší zábavou, než masakrování pirátů, námořníků a potápění jejich lodí. Dalo by se říct, že je inteligentní, ale svou mysl vyživuje vlastní krutostí. Miluje mořské bouře a vánice. Společně s Holanďanem jim vládne už pěknou řádku let. Je stejný jako on. Zapovězen a odsouzen bloudit. Jones na pevninu smí stoupnout jen jednou za deset let (štědrý dárek Kalipsso) a tak mu věčně dělají společnost členové jeho posádky, společně s hracím přívěškem. Ten mu opět dala ona můza. Nejspíš, aby na ni nemohl nikdy zapomenout :(
Největší chyba v jeho "posmrtném" životě byla dohoda uzavřená s Jackem Sparrowem. Nedovtípil se nebezpečnosti tohoto slabě vypadajícího muže, což se mu stalo osudným. Zapšklý Davy neměl náladu na jeho vylomeniny ani na jeho stejně nebezpečné přátele Willa a Elizabet Turner :))
Je velmi samotářský a společnosti se vyhýbá obloukem. Většinu času tráví ve své kajutě, za doprovodu svých varhan, přívěšku a svého utrpení. Ani po tolika letech se mu nedaří zapomenout. Vedle životního ponížení v něm zůstává hrdost a pýcha. Mluví stroze a sekaně, ale jasně. Má stále obrovskou sílu, kterou umí využít jak za kormidlem tak v boji. Je velmi těžkým protivníkem. Dokáže se přemístit kam je mu libo, země je jediným bezpečným místem, kde mu lze uniknout.
Pro tak nesmělého a uzavřeného člověka je zrada jediné milované osoby tou největší ránou do duše. Svým konáním a činy netrestá jen ostatní, ale hlavně sám sebe. Zanevřel na lásku, přátelství a zapoměl na to, že navzdory všemu je v člověku i něco dobrého. Zbývá mu jen samota.
To jediné, v co doufáme je, že v pekle najde konečně klid a mír.

Barbossa - Kruťas nebo správnej pirát?!

10. srpna 2007 v 22:01 | Kapitánka Jackie |  Hector Barbossa
Jeho osobu jen velmi těžko posoudit. Nelze o něm říct, že je to člověk, jednoznačně konající pro svou smrt. Nemá ale ani přehršel dobroty a srdečnosti svých, nám tak dobře známých pirátských spolupachatelů. Nejdříve se nám prezentoval jako čistý záporák. Po řádění Davyho Jonese byl však odsunut na dost neutrální pozici.
Fandí image neohroženého vůdce. Prošedivělé, původně hnědé vlasy, dlouhé drobet pod ramena si obvázal vyšisovaným nažloutlým šátkem. Obličej má dost svraštělý s drobnými jizvami a velkým nosem. Rozkazy dává velkými úzkými nevýraznými ústy. Chrup má ve skutečně havarijním stavu. Jeho knír a dlouhá vousatá bradka se ale přehlédnout nedají. Má světle modré oči, neobvykle doplněné žlutým bělmem.
Je urostlé postavy vysoké nejmíň 180 cm. Pro svůj věk nepatří k nejštíhlejším, ale obézní rozhodně není. Nutno zmínit jeho smysl pro pirátskou eleganci. Černé plátěné kalhoty nosí spolu s vysokými holinami. Jako obyčejně má bílou košili a na ní bohatě prošívaný kabátec. Převazuje ho zeleným šátkem a koženým páskem. Za ním nosí svou nákladně zdobenou španělskou pistoli. Svůj černý kabát se stříbrnými knoflíky si nechal šít na míru. Pro svou obávanou šavli potřebuje černý kožený pás se stříbrnými přezkami. Potrpí si i na doplňky. Ruce si halí do šátků a kožených rukavic a vlastní unikátně dlouhé zažloutlé nehty. Je pyšný na svůj velký široký černý klobouk s pštrosími pery. Dodává mu na majestátnosti a pocitu nadřazenosti. Sází na benátské prsteny a různé amulety.
Jeho charakter celkově stojí na drahých kovech a drahokamech. Považuje je za znak kvality a hodnoty člověka. Jeho marnivost a majetnictví mu však dalo v životě pořádně na frak. Je hrdý, domýšlivý až namyšlený. Chová se vždy pyšně, ale se špetkou šarmu. Když chce dokáže být zdvořilý, musíte si ale zvyknout na jeho povýšenost. V hlase má prostořekost a drzost. Někdy není schopen vidět víc než sebe. Je dost možné, že si zálibou v sobě léčí mindráky.
Dává si záležet na tom, aby byl vždy z části zahalen tajemstvím. Není možné od něj čekat čestné jednání, protože má vlastní představu o významu tohoto slova. Je velmi inteligentní, často až vychytralý. Většinou plánuje všem za zády a jeho úmysly nejsou nikdy zcela jasné. Má svuj cíl a toho se drží za všech okolností. Jestli si něco umane, jde si za tím stůj co stůj. Pokud s někým zachází přímo, rozsudek je mnohdy velmi krutý. Slovo dodrží jen v takové podobě, která mu vyhovuje. Trpí osamělostí a jen těžko někoho nazve přítelem.
Jako pirát ná rád rum a jede po jablcích :) Jsou totiž symbolem hříchu. Pirátství vidí pro moc a bohatství, né svobodu.
Naproti svému "příteli" Jacku Sparrowovi, který se vždy chová potrhle a rozsévá ksichtíky na všechny strany, Barbossa nikdy "nepříjde o tvář". Nedává najevo emoce, nemá ve zvyku prosit a nesoucítí s druhými. Je mistr strojených uštěpačných úsměvů (často velmi vtipných) :) Je schopný postřílet členy své posádky, poslat je pro smrt a vyžívá se v masakrování svých protivníků a zajatců. V tom je hlavní rozdíl mezi ním a Jackem a také hlavní důvod, proč ho připravil o jeho loď. " Víš Jacku, právě pro tohle jsi přišel o Perlu. Nikdy jsi nepochopil, že lidi se líp prohledávají, když nedejchaj". Barbossa je nekompromisní až krutý. Pro Jackův humanismus ho považuje za slabého a zbabělého skřeta. Ať se mu to ale líbí nebo ne, nikdy nebude právoplatným kapitánem Černé perly.
To, co má se Sparrowem společného je schopnost vyjednávat. Je dobrým diplomatem. Volí ale zcela jiný postup. Působí důstojně, má vždy skvěle nachystané argumenty, a mnohdy svému "smluvnímu partnerovi" nahání strach. Jeho řeč je vždy působivá a rozumná, chvílemi za ni však vykukují jiné úmysly. Dokáže si zjednat respekt a kázeň, jako schopný velitel.
Je udatný a statečný. V bezvýchodných situacích má však sklony váhat nebo couvat. Potřebuje, aby mu někdo čas od času připoměl, proč jsou piráti piráty , a že mají vždy zač bojovat. Posledně se toho ujala dnes už Elizabeth Turnerová. Umí brilantně šermovat či střílet a i přez jeho stáří z něj vyzařuje síla. Občas mi připadá, že by si měl konečně pořídit potomka. Nebo lépe na poslední chvíli :) Je závislý na své opičce Jackovi, (ano, není to náhoda :)), která je jeho jediným opravdovým přítelem. Kdyby neměla kožich a byla v zavinovačce, možná by byl Barby hrdý otec :))) Těžko říct! Za jisté své činy si zaslouží řádný očistec, ale v hloubi duše v něm je dobro. Dokáže svůj kord vytasit i za správnou věc.
Jak sám říká: Mám milosrdnou povahu a smysl pro fér hru :)))

Pirátka Elizabeth Swann Turnerova!!!

7. srpna 2007 v 15:32 | Kapitánka Jackie |  Elizabeth Turner (Swann)
Všechny mladé dívky na začátku 18. století, byly učeny třem věcem. Cudnost, neposkvrněnost a poslušnost. Půvabné slečně Elizabeth Swann cudnost rozhodně nechyběla, neposkvrněnost do jisté míry také ne, ale poslušnost jí byla hodně vzdálená. Vlastnila tvář jako anděl, ve skutečnosti však preferuje zcela odlišné hodnoty, než umění slušně se chovat, dobře se provdat a po zbytek života být loutkou svého bohatého a vlivného manžela.
Loutka by byla opravdu pěkná. Dlouhé, hnědé a bohaté vlasy jí služebnice upravují do různých drdolů a účesů podle poslední módy. Nejraději je však nosí volně rozpuštěné. Má úzký hubený obličej s propadlejšími tvářemi, úzký rovný špičatý nos a plné smyslné rty. Vysoké čelo doplňuje hustější obočí a hlavně velké hnědé oči. Ty jsou více jak nebezpečné:)
Její postava dosahuje průměrné výšky a až přílišné hubenosti. Jako žena z vyšší společnosti nosí ty nejnákladnější a nejhonosnější šaty, co lze zakoupit. Každé mají spodníčku, podvazky, mnohé krajkové prádlo, střevíčky, čepec a korzet. Právě ten Elizabeth z duše nenávidí, stejně jako nic neřešící vějíře. Má ráda oblečení umožňující volný pohyb a dýchání. Nepohrdne oblečením pro muže a cizí jí nejsou ani kalhoty, vysoké holiny nebo kožený kabátec.
Dříve patřila k dámám malinko rozmazeným a zhýčkaným. Měla ráda pohodlí, přepych, obsluhu, ráda vyspávala a mnohdy se ke svým "podřízeným" chovala povýšeně. Až na svou tajnou lásku, prostého kováře Willa Turnera :)
V základě je přátelská, milá, vztřícná, a přímá. Na něčem však ujíždí. Odmalička jí fascinovaly příběhy banditů, lupičů, pobudů a hlavně pirátů. Touží po nebezpečí a akci. Nějraději má knížku s pořádnou pirátskou legendou čí odrhovačkou, kterou si s chutí zazpívá. To se nelíbí jejímu milovanému otci guvernéru Wetherbymu Swannovi, jehož závazkem je držet piráty a pašeráky pěkně na uzdě. To Eliz nezabrání v tom, aby pátrala po všem, co se těchto ničemů týká. Touží se s nimi setkat. To se jí splní v podobě praštěného šílence Jacka Sparrowa. A protože k jejím vlastnostem patří vzpurnost, vzdorovitost a nechuť sedět, nebyl by to osud, aby jí nějaké to dobrodružství nepřipravil.
Patří mezi inteligentní, bystré dívky s duchapřítomností, se schopností jednat a vyjednávat. Ve chvíli, kdy se dovolává na účet Barbossy Parlay bude muset začít spřádat pikle. Umí se přizpůsobit a přistoupit na kompromis. Dříve nevěříla na nadpřirozené věci, ale byla postavena před jasnou věc :) Je hrdá a nenehá se jen tak ponížit. Téměř vždy se chová důstojně. V srdci nosí bojovnost, statečnost, kuráž a odhodlání. Nevzdává se. Povýšený ton jí v jednání s Jackem Sparrowem nepomůže, jen jí značně poplete hlavu :)) Musí začít balancovat, plánovat a konečně hrát. Je velmi zdatnou šernířkou s vášní pro nejrůznější zbraně :))
Dělá jednu velkou chybu, stejnou jako William. S oblibou soudí lidi na zakladě svých předsudků a tím nemyslím jen Jacka. Udělá si svůj závěr a vynese rozsudek, že ten či onen nestojí za nic, je to parchant a podrazák, který si zaslouží to nejhorší. Na to přitom nemá právo. Nikdo neví všechno, aby mohl soudit a odsuzovat. U mužů je kapánek nerozhodná, ale v konečném rozhodnutí stálá. V některých případech je schopna zradit přítele, dokonce ho i zabít! Dokáže obelhávat, jednat ve vlastním zájmu a má překvapivý talent na podrazy.
I tak je to dobrá ženská. To, co jí vždy omluví je snaha vše napravit. Nakonec všem pomůže z maléru, do kterého je dostala a to z jednoho prostého důvodu. Spravedlnost!! Je věrná sobě, ostatním a především svému Willovi. Proto si zaslouží nosit jméno Turnerová. Vždy bude
pozorně sledovat horizont :)))

William Turner - Víc než kovář!!!

4. srpna 2007 v 16:21 | Kapitánka Jackie |  William Turner
Každý příběh a to i v životě, musí mít svého typicky kladného hrdinu. Mezi našimi piráty je to postava mladého kováře Willa Turnera. Jen těžko bysme vedle něj hledali většího "klaďase". Ale i jeho charakter prošel důkladným školením nenáviděných pirátů a především přítele a "známého" kapitána Jacka Sparrowa.
Už na pohled vypadá mírumilovně. Hnědé rovné vlasy, dlouhé po ramena má ve zvyku svazovat do svého culíčku. Má snědý vyhublý obličej, lemovaný nenápadnými kotletami, výraznější lícní kosti, větší uši, dost velký nos a úzké rtíky zdobené úhledným knírkem. Při úsměvu tasí bezvadný chrup. Oblejší brada je také ochnířená upravenými vousy. Kulaté tmavě hnědé okuláry doplněné hustým obočím jsou poutavou vstupní branou do jeho duše.
Odhadem dosahuje výšky asi 180 cm. Kovářova hubená postava nosí hnědé kalhoty těsně pod kolena, punčochy téže barvy, obyčejné kožené boty se stříbrnými přezkami, bílou košili s hnědou kazajkou, která je obvázána hědým páskem. Krk či ruku si rád přizdobí šátkem nebo nějakým přívěskem. Časem však vymění střevíčky za holiny, vezme si pořádné kalhoty, místo kazajky vestu a unese i kožený kabát s pasem na zbraně. Celkově zvolí výraznější barvičky. Jako každý správný pirát.
Kovář ve službách opileckého pana Browna moc vzrušení nezažije. Celé dny otlouká meče, kordy, dýky a nejrůznější šavle. To ho naučilo být trpělivým a umět se i v tom beznadějném kolotoči nějak odreagovat. S každým novým měčem své výrobní značky cvičí v průměru tři hodiny denně. Tim ale nenaznačuju, že by svou práci flinkal. Tu dělá vždy poctivě. Vypracoval se na skvělého šermíře. Umí i triky se sekerou či jinými zbraněmi, ale když se utká s někým nápaditějším, chvíli mu trvá, než ze svého bezchybného stylu sleví, a začne improvizovat. Nicméně se velmi rychle učí. Je velice zdvořilý, slušně výchovaný a jedná vždy uctivě. Gentleman, který se k ženám chová vždy hezky, je až po uši tajně zamilován do dcery guvernéra Port Royalu Elizabeth Swannové. Ví ale, že kovář se nikdy nemůže dostat jen tak vysoko a ačkoliv je komodor Norrington jiného názoru, Will stejně dobře ví, kde je jeho místo :) Trpí nenávistí k pirátům, podvědomě totiž tuší, že s nimi má ledacos společného. Je samotářský, málomluvný a nesmělý. Má rád svůj klid.
Statečnost, duchapřítomnost a přátelská povaha jsou mu velmi blízké. Vždy pomůže, když je někdo v průšvihu či v ohrožení.Jeho slabou stránkou je najivita. Jako velmi inteligentní člověk se jí časem z části zbaví, ale v základě mu zůstane napořád. Nesetkal se s lidmi, kteří mají natolik jiné hodnoty nežli on a neznal jejich rozdílný způsob myšlení. Proto Jacku Sparrowovi kýval na všechno, co mu řekl, přezto že měl podezření. Přizpůsobivost situaci ho ale vždy zachrání, a protože patří mezi ochotné lidi, kteří rádi spolupacují, dokáže čekat. Né však dlouho. Trpí předsudky a odsuzuje zdánlivě špatné lidi ještě dříve, než je pozná. V tomle trpělivý není a dělá ukvapené závěry. Chybí mu intuice a schopnost předvídat. Z toho důvodu mu Jack připraví mnohá překvapení. Může se stát, že přemýšlí za pochodu nebo něco nedomyslí a pak musí balancovat. Ale to je přece to vzrůšo:))
Nápaditost a fantazie mu ovšem rozhodně neutekli.V boji je jako doma a pro svou kuráž ho nevzdává. Je sice schopný udělat podraz ve svůj prospěch a umí kopat na svém vlastním písečku, patří však mezi čestné muže. I na účet své nerozhodnosti se vždycky dopracuje k pravdě. Dobře ví, co je správné a co ne, dokáže napravit své chyby. Je to hodný člověk.
Z nevyzrálého a vyjukaného zajíčka se nakonec stane muž s otevřenýma očima, ostrými lokty a ponaučením: Nezáleží co jsi, jestli pirát, chudý kovář nebo bohatý šlechtic, ale jaký jsi. V tom je věškerá hodnota a bohatství člověka. To určuje kým jsme, zdali dobrý člověk nebo zatracenec.
Proto na něj bude jeho Elizabeth vždy věrně čekat.:)))

Kapitán Jack Sparrow (pod lupou)!!

1. srpna 2007 v 22:45 | Kapitánka Jackie |  Kapitán Jack Sparrow
Piráty si každý rozděloval přibližně do těchto skupin: vymódění kašpaři, krutí tyrani, neškodní hlupáci, vychytralí podrazáci a "dobří chlapi". Kdo ovšem někdy viděl v "akci" kapitána Jacka Sparrowa, veškeré "osvědčené" statistiky a "zaručená" pravidla jdou pod vodu :))!!!
Zjevem se řadí do skupiny první. Pro mnoho lidí to není člověk, dělající dobrý dojem. Jeho dlouhé tmavě hnědé a nedbale dreadované vlasy, proházené přes kapánek vybledlý červený šátek, se pyšní cinkáním nejrůznějších korálků, řetízků, amuletů, drobných mincí, provázků, náušnic a malých copánků. Divoce mu vlají kolem poměrně vyhublého snědého obličeje s větším špičatým nosem, malinko vystouplými lícními kostmi a úzkými tvářemi, které si snad holí poslepu :) Výrazně vykrojené užší rty mu dost zanikají v černém kníru stejně tak, jako špičatá brada, kde se trošku srandovně pohupují dva copánečky, spletené s dlouhých vousů.
Vysoký je přibližně 178 cm, takže rozhodně nepatří ke "skřetům", ovšem tuto skutečnost tají jeho hubenost. Zcela postrádá jakoukoli sošnos a díky tomu působí trochu zženštěle a dost zranitelně. Snaží se to z části zamaskovat četnými vrstvami oblečení. Nosí obyčejné plátěné, zato velni odolné:) kalhoty těsně pod kolena, které splývají s hnědými námožnickými holinami. Na potetovaných zádech má dlouhou volnou bílou košili a kdysi tmavě modrou námořnickou vestu, která je kolem pasu omotána dlouhou červenobílou šerpou a dvěma velkými hnědými koženými opasky, za kterými nosí další své cetky, "oblíbenou" pistoli a také svůj unikátní kompas :)) Dolaďuje to potrhaný šedý, zato zajímavý kabát. Dlaně má rovněž také obvázané hadry a různými šátky a na prstech má nejrůznější klenoty od velkých smaragdových a ametystových, až po obyčejné z provazu. Je právem hrdý na svého vytetovaného "vrabčáka" na zápěstí, díky němuž se nikde nezapomene:) Na vypálene P, už ale tak pyšný není:(((
Důležitou součástí jeho výbavy je pás kolem hrudníku, na jehož konci nosí v pochvě svou šavli a milovaný sluncem vybledlý klobouk, (nosí ho na hlavě:)) bez kterého prostě není kapitánem :))). Samostatnou kapitolou Jackova zevnějšku jsou oči. Velká kulatá hnědočerná kukadla jsou jeho největší dominantou. Ženy tyto proti slunci černě podmalované diamanty milují a muži se jich právem bojí :)) V lesku jeho zlatých zubů jsou králem PIRÁTSKÉHO SRDCE :)))!!!!
Už jen svým, i když né úplně typickým pirátským vzhledem, se nikde nezapíše jako "spořádaný" občan. Né vždy připlouvá normálně, nerad platí "parkovné" a přez to, že se představuje velmi rád, pochopitelně nerad prozrazuje své jméno :) Strojeně cynický tón v hlase, jakým s lidmi mluví, působí dojmem bezohledného a arogantního člověka. Je to ale způsob, kterým si Jack udržuje image "drsného piráta". Tento výřečný "mužík" si poradí s každým nenechavcem, a když narazí na někoho natvrdlejšího, doslova s ním zametá po palubě. Jakmile se dostane do úzkých velice rád bezohledně provokuje a z malérů se často dostává na úkor druhého. Svýma očima se dokáže podívat tak nepřátelsky, že ostatní přesvědčí, že je ten krutý tyran, který nic nepostaví mezi sebe a svou svobodu.
Člověk, stýkající se s ním delší dobu, podstupuje další etapy jeho, bezpochyby originálního chování. Vždyť ten "hrozný pirát" je vlastně sympatický a více než legrační :) Dotyčný má možnost pozastavit se nad jeho výraznou a neobyčejně nápaditou gestikulací. Chůze je směsí opilce zrubkaného pod obraz, námořníka trpícího mořskou nemocí a hodně degenerované kachny:))) Působí to křehce a bezbraně. Dělá velké široké kroky (trošku špatně drží rovnováhu), při tom se kolébá ze strany na stranu a při všem široce mává a ukazuje svýma rukama, jako by chtěl každého obejout. Tím nechtěně prozrazuje svou překvapivě přátelskou povahu.Velice rád používá své četné mimické dovednosti. Sám si to ovšem neuvědomuje. Nejvíce zaujímá dokonale sladěná hra jeho očí, u kterých využívá jejich pronikavého pohledu, tváří, úst a celkového výrazu obličeje. Při správném pokyvování hlavou, pohupování, koulení očima, které doplňuje svým zlatým úsměvem, jeho výraz působí komicky až směšně. Stejným způsobem působí to jak mluví. On moc rád mluví, každého setře svým oblíbeným kapišto :))) Když se dostane do "formy", mluví tak rychle a nesrozumitelně, že vás to zanechá u toho neškodného hlupáčka!!
To je ovšem velký omyl!! Ta největší chyba, kterou dělají Jackovi protivníci, ale i mnozí přátelé je, podcenit ho!! Jste přesvědčeni o tom, že ho máte pod kontrolou. Jenže je to naopak, což vy netušíte. Ale on to k vaší smůle moc dobře ví!! Nemusíte nutně patřit k hloupějším lidem než on. Je to proto, že Jackova inteligence a způsob myšlení, se od toho vašeho značně liší. Má velkou intuici, umí myslet dopředu a disponuje ohromnou přesvěčovací schopností:)) Má docela výrazné neurotické sklony a ve slabých chvílích se snadno vyděsí. Zdání, že se dá lehce zastrašit, je ale mylné. Když je zahnán do kouta, jeho chování stoupá do magorských sfér. Je zvyklý na to, že je mnohými považovám za hlupáka a umí z toho těžit. Hraje si s vámi, jako kočka s myší. Je to jeho parketa, "mistr dohod". Plácne si s vámi a tím vás dočasně "uklidni". Mezi tím ale uzavře tucet dalších paktů, které rozehraje na všechny strany. Mezi nimi si utvoří malinkou cestičku, neboli svůj plán a jestli stojíte na jeho straně, nemá v úmyslu vaší společné dohodě nedostát. Pouze si ji přetvoří podle vlastních představ, aby do jeho plánu zapadla a vaši osobu postaví stranou nebo použije k snadnějšímu dosažení cíle. Pokud se drží svého plánu, jeví se jako téměř neutrální osoba. Nakonec ale musí ze své cesty sejít a tím se prozradit. A tady se projevuje jedna z jeho slabostí a zároveň také neocenitelná improvizační schopnost. Měl plán, ale teď už nemá další a tak musí začít hrát se všemi i proti všem. Taktika vychytralého podrazáka. poradit si s jeho kordem není zrovna hračka. Je velmi dobrý šermíř a střelec, ale to není ten důvod. V boji použije vše, co mu příjde pod ruku a mnohdy to, co mu zachrání hlavu, není šavle. Nelze předpokládat, co udělá.
Podle potřeby se dokáže chovat zbaběle, sobecky a nečestně. Co ale nikdy nedokáže je mařit lidské životy. Ve své podstatě je velmi morálně založený člověk. Je schopný mnohého. Své ruce by však nikdy nepošpinil vraždou, znásilněním, otrokářstvím a zásadně neubližuje dětem! Mezi jeho vlastnosti nikdy nepatřila krutost. Jak už jednou dokázal Cutleru Beckettovi a také Williamu Turnerovi či Elizabeth Turnerové, nic pro něj nemá vyšší cenu, než sám život. Přez to všechno, čím v tom svém prošel, má pořád rád lidi i své přátele a ačkoliv v to sám nevěří, oni budou mít vždy rádi jeho. Protože je to dobrej pirát a ještě lepší chlap :)))
Je to jeho největší slabost, mezi piráty se s tím nesnadno přežívá. Z toho důvodu nedokáže nic udělat narovinu, ani zemřít! Má vás rád a jste jeho přítel, ale málokdy si vás pustí k tělu.Obrnil se apatickou netečností. Trvá mu dlouho, než začne důvěřovat. Ale když už důvěřuje, tak až moc:( Je tolerantní a to i jako kapitán. Svou posádku dokáže sice dokonale zakopat pod ráhno:), dává jí však naproti jiným kapitánům velkou svobodu. Ta toho zneužívá a velmi často na něj zapomíná:(( Není náruživým rváčem, k věcem se někdy staví drobet flegmaticky. Tím má menší sklony ke stresu. Je poměrně společenský, ale potřebuje být často sám. Zejména když ho přece jen něco trápí. Má smůlu v tom, že většina jeho kolegů, se kterými se potýká, rádo zabíjí a libují si v krutých bojích. Jackův koníček to není. Konflikty řeší dle možností diplomaticky. Rozhodně není zapálený pro hygienu a věrnost ženám (řídí se heslem: Čím víc schytám facek, tím líp:)) Možná prozatím!!! Ani jídlu nepřikládá velký význam, ale má rád sladké. Nějak se to na něm nepodepisuje. Co se na něm podepisuje velmi výrazně je jeho milovaný Rum:)) Jako pro každeho piráta je pro něj neodmyslitelnou součástí života. Má také heslo, které je velmi oblíbené: Seber si všechno a nevracej nic! Vztahuje se na jeho velkou vášeň a to jsou klenoty. Všeho druhu, kovu či jiného materiálu, tvaru, barvy, ceny! Prostě vetešník:) Nikdy netroškaří, ale marnotratnost mu není vlastní. Svých věcí si velmi váží a nerad je půjčuje. Je silně citově svázán se svou lodí Černou perlou. Je svobodu milující člověk, nadevše zbožňující moře s jeho nekonečnými obzory i vlnovými bouřemi , který se váže nerad a Perla mu dává jisté zázemí a pocit jistoty, pro něj paradoxně samotnou svobodu. Možnost, "volného pohybu", zároveň však někam patřit, mít něco, co tu bude vždy pro něj. To, co né vždy měl. Ať už bude za jejím kormidlem stát on, jeho věčný rival Barbossa nebo kdokoliv jiný, Jack bude vždy jejím kapitánem a Perla jeho lodí.
Popsat ho by bylo na celou knihu. Složitý muž, přátelský, uzavřený ostatním i sám sobě, jehož charakteristika deseti slovy vypadá takto: Excentrický, nezkrotný, šílený, inteligentní, užvaněný, nepřímý, krutě upřímný, podrazácký, čestný, velkomyslný. Jedním nepochopitelný. Co je třeba chápat? Každý by řekl, že ho milujeme i s jeho špatnými vlastnostmi. Jenže je třeba přemýšlet opačně. Milujeme ho díky jeho špatným vlastnostem. Kdyby nepil rum, věčně nelhal, z každé strany neměl ženskou, a neplantal páté a deváté, jeho úsměv už by mu nepatřil. Proč? Neusmíval by se na nás
kapitán Jack Sparrow. Kapišto!!! :)))