Urozenost a statečnost

20. července 2007 v 15:27 | Kapitánka Jackie |  Elizabeth Turner (Swann)
Mladá slečna Elizabeth Swann se narodila do náruče přepychu, hojnosti a marnotratnosti anglické aristokracie. Je dcerou guvernéra karibského přístavního města Port Royal, Wetherbyho Swanna. Ten ji miluje nadevše a je schopen snést jí modré z nebe. O to víc, když přišla o matku ještě jako malá holčička.
V každém případě nikdy nestrádala. Jako členka anglické šlechty nosí ty nejhonosnější šaty podle poslední módy, nesmí vynechat ani jeden čajový dýchánek a musí se chovat jako poslušná, správně vychovaná mladá dáma. Ovšem není to zdaleka to, po čem Elizabeth touží. K nelibosti svého otce tajně čte a koumá nad knihami o pirátech, kde se dočetla o těch nejznámějších padouších tehdejší doby, mezi něž patří i kapitán Jack Sparrow.
Při plavbě z Anglie zpádky domů poznala svou jedinou lásku "piráta" Williama Turnera. Když ho vylovili z trosek zničené lodi, sebrala mu pirátský medajilon, který měl na krku. Z obavy, že ho obviní z pirátství a pověsí, si medajilon schovala k sobě.
Nyní je z ní mladá žena "na vdávání" a toho využívá James Norrington, poručík čerstvě povýšený na komodora. Požádá jí o ruku, ale Elizabeth má v srdci jediného, svého Willa. A svou lásku nám náležitě prokáže :))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama