Recenze k Pirátům 3

13. července 2007 v 13:10 | Kapitánka Jackie |  Piráti z Karibiku: Na Konci světa

PIRÁTI Z KARIBIKU - NA KONCI SVĚTA

Na tento filmík čekal téměř rok více, než jeden divák. Ačkoliv se o něm až do poslední chvíle vědělo poměrně málo,v internetových vodách se plavily různé domněnky a teorie už v době, kdy ještě druhý díl lačně loupil ve všech kinech světa. A že to bila kořist veliká dokazuje umístění na třetím místě nejvýdělečných filmů v historii. Nyní už je to za námi. 24.5. 2007 zakotvila třetí část pirátské triologie v našich kinech.
Některé ohromila, jiné třeba zklamala a některé příjemně navnadila na již prý vznikající čtvrtý díl.
Do víru dobrodružství nám přibyly nové postavy, jako např. čínský pirát Sao Feng ( i když z filmu zmizel poměrně brzy ) a připletly se do něj i staré známé charaktery William Turner, Elizabeth Swann, Hector Barbossa a samozřejmě velitel celé výpravy, vtipálek Kapitán Jack Sparrow, na němž závisí osud celého pirátského řemesla.
Někoho mohl vyděsit depresivní ( ovšem velmi dobrý ) začátek se zpívajícím chlapcem včele průvodu odsouzeného k smrti. Píseň kterou chlapec zpívá nás provází celým příběhem.
Ocitáme se v Singapuru 18. století, kam naši hlavní hrdinové zavítají za již zmíněným Sao Fengem, který těmto dalekým končinám vládne. Potřebují od něj získat vzácné mapy vedoucí na samý konec světa. Jakmile ale tento čínský boss zvětří, že důvodem je záchrana Jacka Sparrowa, který je pro dluh u Davyho Jonese uvězněn v jeho skřínce, stává se velkou překážkou.
V důsledku sérií dalších okolností se přece jen za svým kapitánem do říše mrtvých dostanou. Film se naplno rozjíždí právě ve chvíli, kdy Jack opět začne zasahovat do jeho dění.
Cynický Lord Beckett s pomocí Jonese mýtí piráty z mořských hladin a Jack dobře ví, že se bez něj věci nepohnou. Má se sejít bratrský sněn pirátských králů moří a on, jako vládce pirátů z Karibiku na něm nesmí chybět.
I přes to, že má podle mého názoru ve filmu menší prostor, než v prvních dvou dílech v důsledku velkého množství postav, i nadále je jeho osobnost výrazem svobody, svéhlavosti a i když se to na první pohled nezdá i čestnosti. Dvěma slovy správného pirátství. A právě to je vážně ohroženo!!!!!
Během filmu zjistíte, jak moc má Jack Sparrow složitý charakter, který nelze definovat měřítky, pravidly ani poučkami.
Koho lze velmi pochválit za výkon a nový proud je Barbossa. Ačkoliv je to obyčejný vychytralý pirát, jeho postava nabrala velmi vtipný a živelný nádech a nakonec se ukáže jako kladná postava, která se Sparrowem tvoří dvojici Pata a Mata v pirátském podaní.
Elizabeth ukáže vrchol své statečnosti a snoubenec William trochu temnější stránku svého charakteru.
Děj má temný, až strašidelný nádech a jedna zrada střídá druhou.
Zatleskala bych výkonu Keitha Richardse v roli Sparrowa seniora, která byla třešníčkou na dortu. Jeho morbidní humor je z vskutku odzbrojující. Navíc rozptýlil teorie o tom, odkud Jack vzal tak zvláštní šibalský výraz.
Filmu bych vytkla jisté přemrštěné scény, někdy přílišnou nepřehlednost, složitost a chaotický děj. Ale když se na to podíváte s nadhledem, tak právě to jsou piráti : velkomyslní, nevypočitatelní, zrádní a těžko pochopitelní. Závěr filmu ( bitva dobra a zla, tedy pirátství a lidské nenasytnosti ) ve vodním víru je skutečným vrcholem filmařského umění a závěrečné pointě už nic nechybí ( Turnrovkám bych však doporučovala mít u sebe kapesník ). Přesto však konec nechává dost prostoru pro další pokračování, na které budeme my Karibikané netrpělivě čekat.
Na závěr tedy stačí jen skutečně zvolat: Vytáhněte naše barvy!! My jsme piráti z Karibiku!!!!!
Pro ty, kteří tuhle recenzi četli v časopise Pirates jako od denis92, je skutečně moje. Mám dvě adresy!!!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama