Červenec 2007

Už zase vyplouvám!!!

25. července 2007 v 18:33 | Kapitánka Jackie |  Informace pro piráty
Protože jsou prázdniny, hodně "cestuju" po rodině. To dělám samozřejmě ráda :))) Bude to asi týden,ale možná se mi sem podaří dopsat jeden důležitej článek:))) Ale spíš ne:((( Znovu vám sem dávám svou anketu, tak prosím klikněte.
Takže zatím:)))

Můžete mi ťuknout!!

23. července 2007 v 22:11 | Kapitánka Jackie |  Informace pro piráty
Jsem na verus01.blog.cz v soutěži mezi blogy. Je to šílenství, ale kdyby někdo šílený byl, tak mi může dát hlas. Ale nemusí.
Jinak díky :))

Diplomek :)))

23. července 2007 v 21:49 | Kapitánka Jackie |  Diplomy
Tady jsem na diplomu za účast v bleskovce na ironie.blog.cz
DÍKY

Zamilovaný mořský ďábel!!

23. července 2007 v 20:01 | Kapitánka Jackie |  Davy Jones
Jak řekla jeho můza: "Býval to človek moře, skvělý námořník, dokud nenarazil na to, co sužuje všechny muže"!!!
Davy Jones byl jako sůl. Společne s vodou se stal vodou mořskou. Stejně jako ona dokázal pomáhat a přinášet užitek, ale také štípat, pálet a týrat své protivníky. Samotář, který nikdy neměl přátele ani blízké, byl s mořem tak často, až se do něj zamiloval.
"Byla to žena proměnlivá, krutá a nezkrotná jako moře samo. Nikdy ji nepřestal milovat".
Bohyně moří Kalipsso ho pověřila úkolem. Deset let se na moři starat o ty, co tam našli svou smrt. O ty, co sama zabila. A po těch dlouhých deseti letech mohl být na chvíli s tou, která ho skutečně milovala. S ní. Po deseti letech se však "proměnlivá, krutá a nezkrotná" Kalipsso na schůzku nedostavila.
"S tou bolestí co mu způsobila, už nechtěl ani memohl dál žít, ale nestačila k tomu, aby zemřel"!!
Zradu milované osoby Davy neunesl. Dohodl se s prvním bratrským sněmem tehdejších pirátských králů moří, že jim prozradí, jak uvěznit zrádnou bohyni, která jim celé věky brání v nadvládě nad sedmi moři, do jediného lidského těla. Za slib, že zůstane uvězněna navěky. Na důkaz slibu a na znamení příslušnosti mezi devět pirátských králů si rozdali devět tolarů. Kalipsso byla uvězněna a Jones se zbavil toho, co mělo patřit jí.
"Už ho nebavilo zažívat ty nepatrný, pomíjivý radosti, který život nabízí. A tak si vyříznul srdce, uzamknul ho v truhle a tu schoval před světem. Ten klíč nosí neustále u sebe".
Narušil svůj úděl i sám sebe. Přestal se starat o mrtvé námořníky a místo toho jim na své palubě chystá osud horší než smrt. Ten který čeká i na jeho dlužníka Jacka Sparrowa a který již splácí nebohý otec Williama Turnera, Štruple Bill, Jackův přítel. Stal se z něj netvor. Stejný netvor, jako jeho milovaný mazel Kraken :(((

Záhada jménem Barbossa!!

23. července 2007 v 17:20 | Kapitánka Jackie |  Hector Barbossa
Snad o žádné z postav se neví tak málo, jako o kapitánu Barbossovi. Pro všechny začíná existovat až ve chvíli, kdy se na scéně oběvuje i Jack Sparrow.
Původ není znám. Podle znění jména lze předpokládat španělské předky. Je možné, že se narodil ve velmi špatných poměrech a to je důvodem jeho majetnické a bohatství chtivé povahy. Nejspíš si jako malý umanul , že chce žít jinak než jeho příbuzní a tak hledal své místo na výsluní o kus dál. Začal pracovat jako "spořádaný člověk" na moři. Když viděl, jak blaze se žije lodním kapitánům usoudil, že rychleji dosáhne svého jako pirát. Nalodil se společně se svým tehdejším "přítelem" kapitánem Jackem Sparrowem a jeho posádkou na Černou perlu a dva roky mu předstíral věrnou službu. Čekal, až najdou legendární Cortézův poklad plný zlata a v příhodnou chvíli se vzbouženou posádkou poslal Jacka na "doživotní dovolenou" na opuštěný ostrov s pistolí a jednou kulkou pro "potěchu". Jenže mu nic nevyšlo. Nejen že se chytrý Jack s ostrova dostal a hodlá mu "zaplatit" drahý zájezd, ale ani poklad se neukázal jako dobrý lup. Když ho a jeho posádku varovali před hroznou kletbou, prohlásil: Babské pověry!!! Bohůžel ale zjistil, že né všechno můžeme soudit podle toho, jak se to na první pohled třpytí.
Všechno zlato rozfrcali tak důkladně, že jim bude trvat celých deset let, než všech osmaosmdesát kousků opět spočine v kamenné truhle. Až pak se může proradný Barbossa zase zakousnout do svých oblíbených jablek. Ale ještě předtím ho stárý přítel Jack za odměnu pošle rekreovat do podsvětních termálnich lázní :)))

Zatím ahoj!!!

20. července 2007 v 15:34 | Kapitánka Jackie |  Informace pro piráty
Pár dní tu nebudu, takže mě nehledejte :( Komentáře ale klidně pište!!! :)) Konečně vám sem dávám mojí podařenou anketu a budu ráda za každou odpověď :)))
DÍKY A AHOJKY!!!

Urozenost a statečnost

20. července 2007 v 15:27 | Kapitánka Jackie |  Elizabeth Turner (Swann)
Mladá slečna Elizabeth Swann se narodila do náruče přepychu, hojnosti a marnotratnosti anglické aristokracie. Je dcerou guvernéra karibského přístavního města Port Royal, Wetherbyho Swanna. Ten ji miluje nadevše a je schopen snést jí modré z nebe. O to víc, když přišla o matku ještě jako malá holčička.
V každém případě nikdy nestrádala. Jako členka anglické šlechty nosí ty nejhonosnější šaty podle poslední módy, nesmí vynechat ani jeden čajový dýchánek a musí se chovat jako poslušná, správně vychovaná mladá dáma. Ovšem není to zdaleka to, po čem Elizabeth touží. K nelibosti svého otce tajně čte a koumá nad knihami o pirátech, kde se dočetla o těch nejznámějších padouších tehdejší doby, mezi něž patří i kapitán Jack Sparrow.
Při plavbě z Anglie zpádky domů poznala svou jedinou lásku "piráta" Williama Turnera. Když ho vylovili z trosek zničené lodi, sebrala mu pirátský medajilon, který měl na krku. Z obavy, že ho obviní z pirátství a pověsí, si medajilon schovala k sobě.
Nyní je z ní mladá žena "na vdávání" a toho využívá James Norrington, poručík čerstvě povýšený na komodora. Požádá jí o ruku, ale Elizabeth má v srdci jediného, svého Willa. A svou lásku nám náležitě prokáže :))

Kdo je vlastně William!!

20. července 2007 v 14:23 | Kapitánka Jackie |  William Turner
Narodil se v Anglii jako syn Williama Turnera. Otce v dětství neznal, protože byl neustále na moři. Veřil své nemocné matce, že otec je čestný námořník a bezúhonný muž. Ten se zatím plavil pod vlajkou svého přítele Jacka Sparrova na Černé perle společně s piráty.
Po vzpouře posádky proti Jackovi vedené křivákem Barbossou na syna přenesl úděl o kterém malý Will neměl ani tušení. Pouze jeho krev může osvobodit Jackovu bývalou posádku s proradným zrádcem od kletby aztéckého zlata. Willova matka chřadla a brzy zemřela. Chlapec, který zůstal sám se vydal na moře hledat ztraceného otce.
Ten si ho však našel sám. Nechal mu poslat jeden z osmiset kousků aztéckého zlata, aby se prokletá posádka nikdy nemohla osvobodit. Trest za podvedení jeho kapitána. Ať se Barbossa snažil jak chtěl, mladého Turnera nenašel. Toho zatím vyzvedla loď Královského námořnictva, plující z Anglie zpět do Karibiku. Tam se poprvé setkal se svou životní láskou, malou Elizabeth Swannovou. Odplul s ní do Port Royal, stal se kovářem pod "vedením" mistra Browna a tajně pokoukává po honosném sídle, kde na něj čeká jeho Elizabeth :)))

Jak se zrodil Kapitán!!!

20. července 2007 v 13:23 | Kapitánka Jackie |  Kapitán Jack Sparrow
Jack Sparrow se narodil v britské koloniální Indii jako syn kapitána Teagueho Sparrowa, strážce Kodexu Parlay. Jackovo rané dětství bylo "velmi zajímavé". Láska otce k zákoníku někdy stínila lásce k synovi, nemluvě o Teagueho vybraných způsobech výchovy. Nejdřív "namířil svou pistoli" a ublížil, až pak obejmul. Vzor nevypočítatelné a kruté lásky. To byl jeden z důvodů, proč se Jack velmi brzy vzdal "rodinného zázemí" a nové útočiště hledal v nekonečných mořských obzorech. A našel ho!!
Už jako malý byl na moři doma, brázdil končiny oceánů se svými vrstevníky na rybářské lodi Barnacle. Propast mezi ním a otcem se stále zvětšovala. Teague jako pirát a kapitán sice dosáhl velkého úspěchu a respektu mezi kolegy, ale nikdy nezdílel synovo nadšení pro nevázaná dobrodružství a pro ty "nesmyslné dětinské radosti". Na prahu dospělosti dal Jack starému životu definitivně sbohem a začal se živit v jeho mladých očích pro něj tehdy "poctivou prací". Nastoupil jako kapitán lodi Wicked Wench(Hříšná holka) do služeb Východoindické společnosti. Jeho nadřízený v té době pouze Cutler Beckett si mladého Jacka nejprve celkem oblíbil. Kapitánovi ovšem začlo docházet, že tohle živobytí je ve skutečnosti velmi vzdálené poctivosti. Svou smlouvu hodil do ohně ve chvíli, kdy mu Beckett svěřil "drahý náklad", určený k dražbě na evropských trzích. Místo zinkasování zlata ten "drahý náklad" vypustil u pobřeží Afriky na svobodu.
Beckett mu za "zradu" potopil loď, jmenoval ho zločincem a na důkaz svého přesvědčení ho označil vypáleným P: obviněn z pirátství. To započalo Jackovu pirátskou živnost. Pirátství měl v krvi a tak si na život psance a outsidera rychle zvykl. Jediné čeho se nechtěl vzdát byla jeho milovaná loď. Byl ochoten upsat se pro ni mořskému ďáblu Davymu Jonesovi. Jeho duše výměnou za třináct let života jeho lodi. Dohoda byla ujednána, Wicked Wench navrácena a přejmenována staronovým majitelem na Černou perlu. V této chvíli mu chyběla pouze posádka a pořádná truhla zlata.
Kde jinde pirát sežene posádku snáz, než v Tortuze, samém ráji mořských vlků, opilců a zločinců. Posádku sehnal více jak činorodou. Po pokladu španělského dobyvatele Cortéze prahli stejně silně jako on. Pro svou škodu stále netušil, že svět pirátů je stejně nelítostný a krutý, jako otcova pistole. Jeho najivity využil Jackův první důstojník Hector Barbossa. Když už měli Cortézův poklad na dosah napřažené šavle, svrhl ho se zmanipulovanou posádkou, a vysadil na pustém ostrově s pistolí o jediné kulce. Pro jeho hlavu!!! Jack zjístil, že né každý je tak mírný a přátelský jako on. Naštěstí si osud výřečného šibala zamiloval. Z ostrova se Jack dostal spolu s pašeráky rumu a přísahal Barbossovi pomstu!
Ale tenhle příběh už všichni známe :))

Atlantis?

19. července 2007 v 14:43 | Kapitánka Jackie |  Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Jerry Bruckheimer prý říká, že čtvrtý díl Pirátů se bude jmenovat Atlantis. Dále zprávy potvrzují dohady o Bruckheimerově science-fiction ve stylu Julese Vernea.
Kapitán Jack Sparrow by se svou posádkou měl čelit nejhoršímu pirátovi všech dob (jméno není známo). Mohli by jsme nahlédnout hlouběji do Jackovi minulosti a ke slovu by se měl znovu prostřílet jeho otec Teague Sparrow :))
Jednoduše řečeno, větry vanoucí z Karibiku šeptají, že se nám kapitán Jack Sparrow ukáže ve větší kráse, než kdy dřív!!!! :)))))
Zdroj: kresli.blog.cz

Nejspíš je rozhodnuto!!!

19. července 2007 v 14:14 | Kapitánka Jackie |  Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Piráti rozhodně vynášejí a společnost Disney z toho chce vypádlovat i poslední možný dolar. Johnnymu Deppovi již nabídla úctyhodných čtyřicet milionů dolarů za to, aby ani čtvrtý díl nebyl ochuzen o magorské kreatury kapitána Jacka Sparrowa :)
Je už téměř naprosto jisté, že se Piráti z Karibiku 4 připravují a rozhodně se již neuvidíme s Orlandem Bloomem ani Keirou Knightleyovou. Podle všech předpokladů bude hlavní postavou Jack Sparrow v závěsu za ním né zcela překvapivě Geoffrey Rush. Gore Verbinski si to nejspíš rozmyslel, i když alibisticky tvrdil, že už má moře do konce života dost.
Nic s toho není potvrzeno. Nicméně kolem Disneyho se o tom šušká docela dlouho. Podle jistých "práskačů" by měli být Piráti z Karibiku 4 natočeni jako příběh plující mezi podivnou sci-fi v duchu známého Julese Vernea a starými antickými legendami. Producent Pirátů Jerry Bruckheimer to vnímá jako jeden možný způsob, jak novou triologii se Sparrowem v čele oddělit od té původní. Na Jonesově místě by mohl stanout šílený vědec, snažící se ovládnout celý svět svými létajícími stroji. Jeho plány všek stíní svobodomyslnému kapitánovi, což nás může dostat až do bájné Atlantidy

Keira nechce o dalších Pirátech ani slyšet!! :(

19. července 2007 v 13:08 | Kapitánka Jackie |  Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Ten tak toužebně očekávaný okamžik je za námy. Piráti z Karibiku: Na Konci světa vpluli do našich kin a podle všech předpokladů se setkávají s nemalým úspěchem. Je tedy přirozené, že jeho tvůrcům hlodá v hlavě červíček dalšího možného dílu. Johnny Depp již několikrát potvdil svou případnou pomocnou ruku při vytváření čtvrtého dílu. "Zatím jsem neměl pocit, že by mě Sparrow nudil nebo unavoval. Zamiloval jsem si ho, a proto nevidím důvod, proč nenatočit čtvrtý popřípadě i pátý díl.Už jsme na čtvrtém díle začali plně pracovat. Do produkce by mohl jít mezi roky 2009 až 2011".
Pochválil své kolegy Keiru Knightleyovou a Orlanda Blooma za skvělou spolupráci a prohlásil, že když se mu do ruky dostane dobrý scénář, jde do toho.
Jestli stejné nadšení cítí Keira Knightley, je dost pochybné. Už dlouho tvrdí, že jim smlouvu rozhodně nepodepíše. "Hraju Elizabeth od sedmnácti a nyní bych se chtěla posunout někam jinam. Mám dost moře, lodí i pirátů. Dost mě to brzdí".
Podle všeho ji nepřesvědčí ani desetimilionový honorář.
Podobně je na tom i Orlando Bloom. "Mám pocit, jako bych Piráty točil celý život. Po dlouhé době můžu plánovat co dál". Možná by kývnul, ale jeho nároky na honorář jsou údajně tak přemrštěné, že si za něj Disney raději najde náhradu.Druhé fotky k trojce

17. července 2007 v 23:00 | Kapitánka Jackie |  Piráti z Karibiku: Na Konci světa


Trailer Na Konci světa

13. července 2007 v 13:39 | Kapitánka Jackie |  Trailery
Zdroj: youtube.com

Recenze k Pirátům 3

13. července 2007 v 13:10 | Kapitánka Jackie |  Piráti z Karibiku: Na Konci světa

PIRÁTI Z KARIBIKU - NA KONCI SVĚTA

Na tento filmík čekal téměř rok více, než jeden divák. Ačkoliv se o něm až do poslední chvíle vědělo poměrně málo,v internetových vodách se plavily různé domněnky a teorie už v době, kdy ještě druhý díl lačně loupil ve všech kinech světa. A že to bila kořist veliká dokazuje umístění na třetím místě nejvýdělečných filmů v historii. Nyní už je to za námi. 24.5. 2007 zakotvila třetí část pirátské triologie v našich kinech.
Některé ohromila, jiné třeba zklamala a některé příjemně navnadila na již prý vznikající čtvrtý díl.
Do víru dobrodružství nám přibyly nové postavy, jako např. čínský pirát Sao Feng ( i když z filmu zmizel poměrně brzy ) a připletly se do něj i staré známé charaktery William Turner, Elizabeth Swann, Hector Barbossa a samozřejmě velitel celé výpravy, vtipálek Kapitán Jack Sparrow, na němž závisí osud celého pirátského řemesla.
Někoho mohl vyděsit depresivní ( ovšem velmi dobrý ) začátek se zpívajícím chlapcem včele průvodu odsouzeného k smrti. Píseň kterou chlapec zpívá nás provází celým příběhem.
Ocitáme se v Singapuru 18. století, kam naši hlavní hrdinové zavítají za již zmíněným Sao Fengem, který těmto dalekým končinám vládne. Potřebují od něj získat vzácné mapy vedoucí na samý konec světa. Jakmile ale tento čínský boss zvětří, že důvodem je záchrana Jacka Sparrowa, který je pro dluh u Davyho Jonese uvězněn v jeho skřínce, stává se velkou překážkou.
V důsledku sérií dalších okolností se přece jen za svým kapitánem do říše mrtvých dostanou. Film se naplno rozjíždí právě ve chvíli, kdy Jack opět začne zasahovat do jeho dění.
Cynický Lord Beckett s pomocí Jonese mýtí piráty z mořských hladin a Jack dobře ví, že se bez něj věci nepohnou. Má se sejít bratrský sněn pirátských králů moří a on, jako vládce pirátů z Karibiku na něm nesmí chybět.
I přes to, že má podle mého názoru ve filmu menší prostor, než v prvních dvou dílech v důsledku velkého množství postav, i nadále je jeho osobnost výrazem svobody, svéhlavosti a i když se to na první pohled nezdá i čestnosti. Dvěma slovy správného pirátství. A právě to je vážně ohroženo!!!!!
Během filmu zjistíte, jak moc má Jack Sparrow složitý charakter, který nelze definovat měřítky, pravidly ani poučkami.
Koho lze velmi pochválit za výkon a nový proud je Barbossa. Ačkoliv je to obyčejný vychytralý pirát, jeho postava nabrala velmi vtipný a živelný nádech a nakonec se ukáže jako kladná postava, která se Sparrowem tvoří dvojici Pata a Mata v pirátském podaní.
Elizabeth ukáže vrchol své statečnosti a snoubenec William trochu temnější stránku svého charakteru.
Děj má temný, až strašidelný nádech a jedna zrada střídá druhou.
Zatleskala bych výkonu Keitha Richardse v roli Sparrowa seniora, která byla třešníčkou na dortu. Jeho morbidní humor je z vskutku odzbrojující. Navíc rozptýlil teorie o tom, odkud Jack vzal tak zvláštní šibalský výraz.
Filmu bych vytkla jisté přemrštěné scény, někdy přílišnou nepřehlednost, složitost a chaotický děj. Ale když se na to podíváte s nadhledem, tak právě to jsou piráti : velkomyslní, nevypočitatelní, zrádní a těžko pochopitelní. Závěr filmu ( bitva dobra a zla, tedy pirátství a lidské nenasytnosti ) ve vodním víru je skutečným vrcholem filmařského umění a závěrečné pointě už nic nechybí ( Turnrovkám bych však doporučovala mít u sebe kapesník ). Přesto však konec nechává dost prostoru pro další pokračování, na které budeme my Karibikané netrpělivě čekat.
Na závěr tedy stačí jen skutečně zvolat: Vytáhněte naše barvy!! My jsme piráti z Karibiku!!!!!
Pro ty, kteří tuhle recenzi četli v časopise Pirates jako od denis92, je skutečně moje. Mám dvě adresy!!!

Piráti z Karibiku: Na Konci světa

13. července 2007 v 12:40 | Kapitánka Jackie |  Piráti z Karibiku: Na Konci světa
Kapitán Jack Sparrow(tradičně vynikající Johnny Depp) uvízl mezi nebem a zemí. Po tom, co ho spolkl chapadlatý Kraken postupně přichází o rozum v říši Davyho Jonese(Bill Nighy). Ale ani ten se nemá nejlíp. Doby, kdy vládl nad sedmi moři jsou nenávratně pryč. Jeho krutosti a bezpáteřnosti nyní využívá stejně doménující Lord Cutler Beckett(Tom Hollander) a jeho Východoindická společnost. Člověk chorobně toužící po moci s asistencí Jonese hubí piráty rychlostí mořské bouře. Stejnou rychlostí musí řešit vzniklou situaci Sparrowovi přátelé Elizabeth Swann(Keira Knightley) a Will Turner(Orlando Bloom). Společně s oživlým Hectorem Barbossou(Geoffrey Rush) připlouvají do Singapuru vymoct od tamního vládce pirátů Sao Fenga mapy vedoucí na Konec světa, tedy do Jonesovi říše. Právě tam je jejich kapitán, který drží v ruce eso, jež ho nemůže vyřadit ze hry. Pirátům nastávají kruté časy. Jestli chtějí přežít, musí se spolit v jednu vlnu a smést kocábky Východoindické společnosti z povrchu mořského. Jen cvok může věřit v naději, ale jestli je někdo s kým se to může podařit, pak je to kapitán Jack Sparrow.
Zábávná, relaxační podívaná, která i přez svou temnost čiší humorem. I přez nedostatek rumu je Jackův korbel pořád plný hlášek, nápadů nekalých ale i čestných a rozhodně se s ním nebudete nudit.
JEN DEJTE POZOR, ABY VÁM Z TOHO VŠEHO NEUPADL MOZEK :))))

Třetí výprava na Konec světa

13. července 2007 v 11:47 | Kapitánka Jackie |  Piráti z Karibiku: Na Konci světa
Piráti z Karibiku - Na Konci světa
Originální název - Pirates of the Caribbean: At World's End
Producent : Jerry Bruckheimer
Režisér : Gore Verbinski
Scénáristé : Ted Eliott a Terry Rossio, Jay Wolpert
Kamera : Dariusz Wolski
Hudba : Hans Zimmer
Herci : Jack Sparrow - Johnny Depp
William Turner - Orlando Bloom
Elizabeth Swann - Keira Knightley
Hector Barbossa - Geoffrey Rush
Sao Feng - Yun-Fat Chow
Cutler Beckett - Tom Hollander
James Norrington - Jack Davenport
Wetherby Swann - Jonathan Pryce
Země a rok výroby: USA, 2007
Délka: 168 min.
Distributor: Falcom
V kinech od: 24. 5. 2007
Truhla nepohořela. Jejího "zabraného" majetku bylo víc, než nákladních prostor jejich lodí. To společnost Disney potěšilo a sotva stačil Bruckheimer usušit promočené plachty, vyplul na další dobrodružnou plavbu. A tentokrát to bude opravdu daleko, až na Konec světa do exotického Singapuru. Tam čeká nový čínský kolega Yun-Fat Chow jako kapitán Sao Feng. Johnny Depp opět nemůže splývat s davem a tak nám vězí v říši Davyho Jonese :(( Ten momentálně poskakuje pod taktovkou Lorda Cutlera Becketta. Orlando Bloom a Keira Knightley si musí zvykat na zvláštní způsoby jejich prozatimního velitele Rushe. Jak ta melanice dopadne, kdo příjde o srdce a komu zůstane, musí prostě vidět každý správný pirát.