Úvod

28. června 2007 v 18:20 | Kapitánka Jackie |  Piráti z Karibiku - Prokletí Černé perly
Nekonečné masy vody, nezkrotný vítr a horizont zapadajícího slunce v dálce, který na vás zapůsobí svou nekonečností, majestátností a nevšedností. Paradoxně je to okamžik, jaký se opakuje už od dob, co je svět světem. Je to každodenní rituál, který se jen velmi málo mění.
Stejně tak se jen velmi málo měnil život pirátů plavících se na jeho pozadí za svou kořistí a poklady tak, jako po celé věky. Ačkoliv to byli jen zloději drancující a žíjící na úkor jiných, jsou jejich příběhy a legendy velice oblíbenými náměty pro vyprávění, knihy, romány, divadelní hry a také filmy.
Dnes už je jejich éra dávno pryč. Novodobí piráti se jen slabým odleskem podobají svým předchůdcům. Mají moderní lodě, motorové čluny, smrtící zbraně.... Možná se jim v dřívějších dobách jejich kolegové svou krutostí a bezohledností vyrovnali, ale museli se spolehnout na svůj kompas, mapy, sílu svých paží a dokonalost šermířského umění.
Být pirátem vůbec neznamenalo pohodlný život, ale spaní na solí vysušených prknech, přečkávání mořských bouří, týdny plavby mnohdy bez jídla a vody, nebezpečí a často brzkou smrt rukou zákeřných nemocí nebo zákona.
Otázkou zůstává PROČ? Proč se mnozí lidé upsali pirátství, když u každého přístavu visela bezvládná těla korzárů a bukanýrů? Jedna možnost je zbohatnutí. Tento sen se však splnil jen málokterým a opravdu schopným pirátům. Mladí nadšenci velmi brzy okusili příchuť reality. Ten hlavní důvod se zřejmě ukrývá pod významem slova SVOBODA!!!
Touha po nespoutanosti, nedostižnosti a možnosti dělat věci bez omezení vyhlášek a zákonů, velmi vzdálené mravním a společenským zásadám. To dělalo opravdového piráta pirátem a odlišovalo ho od obyčejných zlodějů a odporných vrahů.
A právě v tomto duchu byl natočen první díl triologie filmů Pirátů z Karibiku, inspirovanou atrakcí v Disneylandu : PIRÁTI Z KARIBIKU : PROKLETÍ ČERNÉ PERLY.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama